Hodnotu zlata pochopili lidé už v pravěku. Na jisté úrovni si uvědomovali, že jeho vzácnost, těžká dostupnost a specifické zpracování z něj tvoří vhodný prostředek k výměně za jiné zboží.

Jeho krásná žlutá barva zase vedla k tomu, že se z něj poměrně brzy začaly vyrábět ozdobné předměty v podobě např. zlatých prstenů, knoflíků a náramků. Tyto výrobky nebyly pro každého, mohl se jimi pyšnit pouze nejvýznamnější člen kmene a později se stávaly výsadou panovníků a šlechty.

V případě, že jste se rozhodli investovat své peníze a hledáte ideální komoditu, která by se postupně zhodnocovala a netrpěla výraznými výkyvy, můžeme vám doporučit právě zlato. Vkládání peněz do této komodity představuje sázku na jistotu. Jedná se o konzervativní investici, jež je z dlouhodobého hlediska mnohem výnosnější než finanční produkty, které nabízejí banky, a zaručuje větší jistoty, než je např. obchod s akciemi nebo burzovní spekulace. Zlato navíc představuje jistotu a není problém ho zpeněžit kdekoliv na světě. Vždyť se jím platilo v podstatě všude po celá tisíciletí.

Zajímá vás, proč uložit část svého portfolia zrovna do zlata? Protože tento ušlechtilý kov uchovává hodnotu. Jen za posledních 10 let se jeho cena zhruba zečtyřnásobila. Chraňte se tedy před inflací, jež je odvislá od řady vnějších faktorů, a diverzifikujte své prostředky mimo jiné právě i do zlata. Nejlépe se tak vyvarujete budoucích rizik a výkyvů trhu. Celý článek: