LUBOMÍR SIČÁK JE OPOROU NAŠÍ SPOLEČNOSTI UŽ MNOHO LET. ZDE HOVOŘÍ PRO NÁŠ SVĚT:

Ty už jsi součástí ATT Investments dlouhou dobu. Jak vidíš růst firmy v čase?

Čísla a činy nepustia. Začiatky v 2014? Pár kancelárií v prenájme, a teraz? Luxusné priestory, neustály rast nových pobočiek doma i v zahraničí. Vzdelávací systém sa posunul o niekoľko tried vyššie. Ako jediný v Českej republike školíme komoditného špecialistu, a to oficiálne certifikované MŠMT. Od roku 2016 rating AAA. Od roku 2018 Best Commodity Trading Company in Central Europe – Najlepšia komoditná obchodná spoločnosť v strednej Európe. V dobe davového pandemického ošiaľu, ktorý cielene zjavne mieri k deštrukcii ekonomického a finančného systému, sme ako spoločnosť ustáli túto neľahkú dobu a boli sme našim klientom oporou, cieľom a bezpečným prístavom.

Produktová řada se neustále rozšiřuje. Které produkty jsou pro tebe zásadní, a proč? Jaká je role komodit v našich životech?

Nestabilita akciového trhu, krachy nadnárodných spoločností, virtuálne meny, hyperinflácia, neistota, obavy o vlastnú existenciu… To sú skutočnosti, ktoré poukazujú na nutnosť diverzifikácie vlastného majetku. Naša spoločnosť ponúka pod jednou strechou najširšie portfólio nie len investičných kovov, ale aj drahých kameňov, šperky a v neposlednej rade luxusné hodinky Cuervo y Sobrinos, ktorých história siaha do roku 1882.

V súčasnej turbulentnej dobe sa čím ďalej, tým viac skloňujú slová ako istota, zabezpečenie, uchovanie či ukrytie majetku. Všetky tieto výroky spojuje jedno slovo – obava, ktorá je v súčasnej dobe naviac umocňovaná šíriacim sa strachom z verejnoprávnych médií. Naša spoločnosť má na všetky tieto obavy odpoveď v jednom slove – zlato. Treba si uvedomiť, že zlato nie je investícia. Zlato je stabilita. Zlato je istota. Zlato je ukľudnenie sa. A my, vďaka majiteľovi spoločnosti, máme recept, ako ho môžu mať všetky vrstvy obyvateľstva. Ako sa môžu mať lepšie všetci!!!

V Ostravě školíš i prezentuješ, a to na vysoké úrovni. Prozraď kolegům tvůj recept na roli lídra v této oblasti. Jaká je vůbec role vzdělávacího procesu ATT?

V súbehu okolností dnešných dní som sa zameral hlavne na rozvoj finančnej a obchodnej gramotnosti a potrebu stáleho vzdelávania sa.

Ak nájdeš svoje PREČO, rýchlo zistíš AKO.

Pokiaľ predávaš s láskou a emóciou svoju osobnú skúsenosť, je to vždy poznať. Keď sa skĺbi produkt a potreba klienta, tak vznikne obchod a vybuduje sa obchodný vzťah, ktorý môže trvať celý život. Nehanbi sa za predaj. Ak sa hanbíš, tak tomu neveríš.

Zo svojho vnútra ver produktom a spoločnosti ATT. Ak sa stávajú každodennou súčasťou tvojho života, tak predsa pomáhajú stabilizovať finančné zázemie tvojej rodiny. Následne pomáhaj ostatným chrániť a uchovávať hodnotu ich majetku. Demonštruj hodnotu tým, že ju máš ty sám, veríš jej a že ju s pokorou predávaš. Buduj a vytváraj mega-hodnotný magnet medzi tebou a klientom „prečo práve ATT“. Je v poriadku nechať si zaplatiť za niečo, čo ľudia chcú, potrebujú a … daj im zdravý pohľad na istoty a pracovnú príležitosť.

Nemáš čo stratiť, môžeš iba získať.

Jak vůbec vidíš dnešní nelehkou dobu? Jak jdou obchody v době krize?

Čo to je – neľahká doba? Kríza? Kríza nie je o nás. Kríza je pre nás. Každá kríza urýchľuje zmeny a inovácie. Mení sa svetový rád a vyhrajú iba tí, ktorí sa zmien a inovácií neboja!

V kríze rob oveľa viac. Vyhrň si rukávy a proste rob! A hlavne – rob pravý opak, čo robí väčšina. Nechaj peniaze prúdiť. Predávaj, utrácaj, nakupuj. Samozrejme s rozumom. To pomáha ekonomike, tým pádom aj tebe. Trh bude nahrávať tým, ktorí budú flexibilní, pripravení sa prispôsobiť, rozvíjať, vzdelávať – proste upraviť svoju stratégiu. Je doba digitálnej transformácie. Jednoznačne prechod z OFFLINE na ONLINE. Z flexibilných podnikateľov vzídu noví lídri trhu!

Čo sa v súčasnej dobe skloňuje najviac? Aké sú kľúčové slová dnešných dní? Je to zázemie a istota. Keď totižto riziko týchto „vírových ochorení“ či „vymyslených hrozieb“ pominie, ľudia neprestanú vnímať našu spoločnosť ATT, lebo získali istotu, že aj v ťažších, či neľahkých časoch sa mohli na ATT spoľahnúť. Že naša spoločnosť do bodky a do písmena naplnila svoje slová a splnila a plní svoje záväzky nie len voči obchodným partnerom, ale hlavne voči klientom, kým ostatní iba závistlivo pozerali „spoza plota“. Tým sa stala súčasťou každého zodpovedného človeka nie len k sebe, ale aj k jeho okoliu. Ľudia majú peniaze a radi zaplatia za to, čo im dáva hodnotu a zmysel v aktuálnej situácii. A predaj predsa pomáha ekonomike, ktorá hlavne teraz naozaj potrebuje nakopnúť.

Predávaj hodnotu ATT s láskou a ľudskou pozitívnou energiou aj tým, ktorí zatiaľ nekúpia… a oni si kúpia neskôr.

Jako obvykle poprosím na konec o sdílení moudra s našimi čtenáři. Které je tvé oblíbené?

Nepozeraj, čo druhy rozprávajú, pozeraj, čo robia. Tam nájdeš odpoveď, lebo nie okolnosti, ale tvoja reakcia na ne určuje tvoj život. Je lepšie byť pripravený, ako prekvapený.