RADKA KOLNIAKOVÁ JE JEDNA Z NOVÝCH BRNĚNSKÝCH LÍDRŮ. MOMENTÁLNĚ ABSOLVUJE KURZ KOMODITNÍHO SPECIALISTY A INTERVIEW PRO NÁŠ SVĚT VÁM PŘINÁŠÍME PRÁVĚ ZDE:

Jaká byla vaše cesta k nám do ATT Investments?

Moje cesta k ATT Investments byla dlouhá. Navíc je to obor, ve kterém jsem nikdy nepracovala. Říká se, že obchod je jako obchod. Ale není to až taková pravda. Věnovala jsem se třicet pět let gastronomii a hotelnictví, a to od A až do Ž.

Jednou jsem se probudila a zjistila, že mě tato práce, ač jsem ji měla velmi ráda, už nenaplňuje. Že mě nebaví věčný život ve stresu a ve velkém „Hamburgeru“. To si připadáte, že vás tlačí ti nahoře, a ještě více ti, co jsou pod vámi. Připadáte si jako maso v housce, které právě vkládáte do úst. Neustále a pořád dokola někoho učíte a pořád jsou kolem noví a noví lidé. Rodina ani neví, že jste.

Mým druhým koníčkem byla alternativní medicína. A tak jsem se rozhodla z oboru odejít a věnovat se opět lidem, ale z jiné strany. Začala jsem jezdit a přednášet o zdraví, energii a o tom, jak si lidé mohou pomoci přírodní cestou bez chemie ke svému zdraví. Na jedné takové cestě jsem v Brně potkala moji kolegyni z oboru péče o zdraví, která přišla na konzultaci. Nikdy nic není náhoda. Také toto setkání bylo úžasné, a já měla čest blíže poznat Hanku Resovou. A to by nebyla Hanka, aby si mne neotestovala, co vím o zlatě. Byla jsem zvědavá, protože jsem už okrajově slyšela o této komoditě. Zvědavost, jak se to dělá a o čem to je, mě přiměla přijmout pozvání na brněnskou vilu, kde byla prezentace.

. V Brně nás Hanka posadila do místnosti, kde byli další lidé, a my si vyslechli hodinovou přednášku o komoditách. Byla jsem nadšena, a moje dcera mi řekla: „Mami, tohle má hlavu a patu. A hlavně to nevypadá, že je to podvod. Já bych do toho šla.“

Cesta domů byla nekonečná, protože děsivé mlčení v autě, kdy moje kamarádka mi řekla, že věří jen tomu, když jsou peníze pod polštářem (u nás se říká ve strožoku), mě na chvíli odzbrojilo, a já svoje nadšení utlumila. Po příjezdu domů jsem začala váhat, jestli to je to správné. Večer mi ještě volala Hanka a nabídla mi spolupráci. Řekla mi jednu kouzelnou větu: „Víš, dělat zdraví je blahodárná a užitečná věc, ale aby lidé byli zdraví, musí mít na to peníze.“

Tak začala moje cesta u ATT, a to nejen mně, ale moje dcera dostala dárkem k narozeninám obchodní zastoupení v ATT. Moje kamarádka za tři dny volala, že to dává smysl. Nabídla jsem jí také obchodní zastoupení, protože jsem věděla, že i ona má hodně známých a kamarádů, které by to mohlo zajímat. Tak pracujeme všichni tři, holky trochu méně, a já, pomalu, ale jistě. Díky zkušenostem a podpoře Hanky Resové jsem vyšplhala na 3. pozici.

Cesta to nebyla a ani není lehká, ale je pravda, že tuhle práci miluji čím dál tím více. Nejsem taková střela jako Hanka Resová, protože mi chybí návyky z finančnictví. Nemám ani takové rozsáhlé kontakty, a navíc mi lidé z mých kontaktů ze začátku absolutně nevěřili. Až po roce, kdy jsem je oslovila poprvé, se mi ozvali zpět, a to sami od sebe.

Znali mě z jiného oboru. Věděli, že jsem také prošla svými pády a vzestupy, a najednou jim chci říkat, jak si uchovat hodnotu peněz. Byla tam obrovská nedůvěra, ale teď vím, že ne v produkt, ale ke mně. Co mě nejvíce těší, je to, že ta nedůvěra v mou osobu mizí. Bude to ale tím, že se dostávám k jiným lidem, kteří neznají mou historii a nemají mne zaškatulkovanou v jiné krabičce.

Jak se Vám líbí filozofie firmy a kolik času ATT věnujete?

Mě oslovila první SOP, kde jsem poznala majitele firmy Mirka Zadáka. Tady jsem pochopila, jaký může mít moje práce v ATT smysl, že se moc neliší od filozofie pomáhat lidem, jenom z jiné strany. Hltala jsem každé slovo, které padlo, a zjistila jsem, že tam jsou báječní lidé, plní energie a humoru. Nikdo si na nic nehraje a nemá tendenci někoho kritizovat a povyšovat se. Majitel podá ruku každému a s každým jedná jako se sebou rovným. Jaký je majitel, taková je firma. Tak to je. Tady jsem pochopila, že můžu v klidu obchodovat a bez ostychu se každému člověku podívat do očí i za několik let přímo, bez studu a výčitek. A navíc v této firmě nic nemusím, záleží jen a pouze na mně, zdali chci.

Dalším velkým krokem a poznáním byla Manažerská škola v Turecku. Najednou člověk začal poznávat blíž nejen své kolegy a nejbližší spolupracovníky, ale hlavně sám sebe. Každý den zjišťoval, kde má mezery, kde potřebuje posílit a kde trochu ubrat. Byl to týden plný emocí nabitý neskutečnou energií a zážitky. Člověka tento týden vnitřně posílil a neskutečně nabudil k další práci.

Jakou roli mají v dnešní době komodity a které produkty jsou vám nejbližší?

Jak já vnímám komodity? Je to hlavně uchovatel hodnoty. V dnešní nejisté době je to bezpečný přístav uložení těžce vydělaných peněz. Vím, že to není virtuální svět, kde se může stát cokoliv, kdy jeden den jste byli boháči a druhý den nemáte nic. Tady fyzicky držíte v ruce zlato, stříbro, nebo platinu. Můžete si koupit diamant, nebo rubín. Vím, že na jednu kartu člověk nemůže sázet a má si svůj majetek rozdělit. Když padne jedno, vyroste druhé, a u nás v ATT si můžeme rozložit majetek opravdu skvěle.

Já mám nejraději PNK, postupný nákup kovů. Zde si člověk odkládá své peníze na budoucnost. Vždy tak, aby si odložil částku, kterou si může dovolit odložit. Líbí se mi, že tento produkt je opravdu pro každého. Má po čase fyzicky v ruce svůj majetek, s kterým si může dělat cokoliv. Je to jeho, a pokud mu zrovna chybí peníze, vezme si jednu tu hmotu a klidně si ji odprodá. Peníze má hned a nemusí čekat, ani si půjčovat. A navíc odprodá jen díl, který zrovna potřebuje.

S jakými konkrétními pracovními plány jdete do roku 2021. Co vede k jejich splnění?

V tomto roce chci rozšířit svůj tým jak do šířky, tak do hloubky. Chci pracovat a pomáhat všem, kdo chtějí společně se mnou rozvíjet budoucnost nejen mou, ale hlavně svou s firmou ATT Investments. Do konce roku chci dobýt 5. pozici.

Existuje nějaké moudro, o které se s našimi čtenáři chcete podělit?

Nic není náhoda. Vždy a v pravý čas potkáme lidi, kteří nám do života mají něco přinést. Každý člověk, kterého poznáme na své cestě, nás má něco naučit, nebo naopak.

Často jsou lidé, kteří nám nesedí, našimi velkými zrcadly a největšími učiteli pro naše ego. Pokud chceme něco změnit, začněme vždy u sebe. Nejsou špatní lidé, pouze nejsou pochopeni.