JANA BABKOVÁ 5. POZICE

Máme tu první ochutnávku z nového vydání časopisu a interview s ATT osobností, kterou jistě všichni dobře znáte:

Ty už jsi v podstatě inventář ATT Investments. Jak dlouho s námi kráčíš a jaká je to cesta?

Nyní, 19. března, na svátek Josefa, jak se jmenoval můj děda, začínám sedmý rok. A protože věřím na vesmírné zákony, tak si myslím, že právě děda, ač je již mnoho let po smrti, se tímto postaral o můj další osud.

Za ty roky prošla firma mnoha změnami. Jak se díváš na dnešní zázemí obchodníků?

Společnost roste neuvěřitelnou rychlostí. Když se ohlédnu zpět na začátky a za prací prvních obchodníků, musím před nimi smeknout. Je nesrovnatelné, s jakými materiály tehdy pracovali a jaký mají dnes ke své práci servis, ať už v podobě brožur, prezentací ATT, tak produktů (PNK, ZJ, šperky, rubíny, hodinky). Dnes máme ke každému produktu přehledně vytvořené tiskoviny a o rozšíření poboček a kanceláří po celé republice včetně Slovenska ani nemluvě. Obchodníci tedy mohou využívat reprezentativní prostory v dosahu své působnosti, maximálně několika desítek kilometrů, zatímco dříve museli jezdit do Prahy a pracovat s tím, co měli k dispozici. Tím chci říci, že kdo chce pracovat, má k tomu skvělé podmínky a servis. Pracuje, nemluví a stoupá, zatímco ti, co jsou nejvíce slyšet, si neustále na něco stěžují a hledají výmluvy.

Jak vnímáš firemní vzdělávání?

Jak se společnost rozšiřuje a roste, je možné se i vzdělávat formou různých školení a neméně důležitá jsou i Setkání obchodních partnerů. Já jsem loni absolvovala Letní manažerskou školu na Krétě. A to tedy byla škola do slova a do písmene. Byla jsem poprvé a mohu říci, že tyto akce jsou pro obchodníky velkým přínosem. Řekla jsem si, že když už tam jsem, měla bych toho využít ke zvýšení informovanosti tak, jak to dělají nejlepší z nejlepších. Oslovila jsem paní Vrbicovou a pana Sychru. Když mě něco zajímá, jsem zvědavá. Povídala jsem si s nimi celou dobu výletu na lodi. Zajímalo mě úplně všechno, jak pracují, co pro své obchody dělají a co já mohu zlepšit, či udělat, abych zvýšila svoji produkci. Takže mimo školy jako takové byly pro mě velkým přínosem také dlouhé hovory s úspěšnými a především ochotnými obchodníky, kteří se podělili o své know how. A jako bonus navíc jsme tam zažili i mnoho legrace.

Věnuješ se také prodeji šperků?

Šperky se stávají důležitým produktem ATT. Vidím, jak se zvyšuje prodej a jak naše obchodnice šperky rády předvádějí. Servis se zázemím jsou pro jejich prodej velkou devizou. Klienti si mohou dát kávu a v neomezeném čase se věnovat výběru toho pravého šperku. Tím se lišíme od konkurence a při prodeji to stále zdůrazňujeme.

Jak ses při práci zvládla dostat tak vysoko, až do páté pozice?

Odpovím, že jsem pracovala málo. Jinak bych už přeci musela být výš. Ale vážně. Vím, kde mám slabiny a kde bych měla přidat. A to jsou právě ty výmluvy. Dnes ne, možná až zítra, možná na jaře, teď je zima a lidé nemají náladu… Ne! Vím, že když přidám, mám před sebou nedozírné obzory.

Je to celé hra, která mě baví už sedmým rokem a baví mě stále víc a víc. Jen sama v sobě někdy švindluji a vymlouvám se.

Jaké další cíle jsou před tebou a co bys popřála ATT do dalších let?

Dovolila bych si vypůjčit citát: „V podnikání dostanete buď peníze, nebo zkušenosti. Vezměte si zkušenosti a peníze přijdou.“ Harold Geneen

To znamená nestydět se zeptat, poradit se, komunikovat. Vím, že v ATT jsou v obchodování na finančně komoditním trhu již velcí profesionálové a věřte, vždy se máte na koho obrátit a požádat o pomoc. To je to lidské, co v ATT funguje.

Tímto bych chtěla poděkovat vedení i všem svým kolegyním a kolegům za skvělou týmovou práci, která je za všemi vidět a posouvá ATT stále výš a dál.