ATT Investments je firma v neustále v pohybu a před dvěma lety jsme vstoupili partnersky do rubínových dolů v Tanzanii jejichž vlastnická struktura je ryze česká. Jsme na začátku těžby nicméně přímo na bohaté žíle. Brousíme ve Švýcarsku a v Izraeli, certifikujeme u všech předních gemologů a mezinárodně uznávaných laboratoří. Vybroušené kousky od 0.1 až do 10 ct už jsou k vidění v našem katalogu a tyto úžasné drahokamy mohou být vaše.

Rubín je drahokam, u kterého se cena za posledních deset let zvedla cena o 59 %. U kamenů o velikosti více jak jeden ct dokonce až 120 %. V příštích letech se z důvodu nedostatku přírodního rubínu očekává další nárůst jeho hodnoty. Jde doslova o ideální investici pro partnery a klienty ATT Investments.

Jak vlastně vzniklo partnerství s ATT Investments?

Nikdy nic není náhoda, i když se to může zdát. Naše první spolupráce vznikla zase trochu nestandardně. Já se zabývám dlouho drahými kameny, stejně jako majitel. Naše cesty se však spojily v okamžiku, kdy se podle mé knihy Calaway točil film s názvem Můj příběh a ATT se stalo koproducentem  tohoto filmu. A tak, jak to již bývá, povídali jsme si, kdo co dělá, a došlo až na rubín. Dnes kámen,  který je na vrcholu  mezi drahokamy a cenou předčil i nejžádanější diamant. Dnes trend rubínu  stoupá a šperk se stává módním trendem nejen pro svou krásu. Je opředen i množstvím legend nasbíraných po staletí… Faktem zůstává, že tento kámen je na Zemi dlouho. Vznik rubínů se datuje do období mezi 750 až 450 miliony let. Rubíny a safíry jsou nejdůležitějšími barevnými kameny na světovém trhu… Společně zaujímají přes 50% světového obchodu s barevnými drahokamy.

Jak cenný je rubín a jaké pocity ve vás vyvolává?

Rubín je bezesporu nejvíce ceněným drahokamem. Nejkvalitnější barmské rubíny se prodávají za ceny vyšší než ceny stejně velkých, absolutně čistých bezbarvých diamantů. Rekordní cenu za jeden kámen zaplatil kupec v roce 2012, za 32.08 ct barmského rubínu 6.74 mil. dolarů… 210,000 USD /ct. Barmská ložiska jsou vytěžena a rubínu je na světovém trhu nedostatek.  Je to pro mne velmi důležitý kámen jak z hlediska obchodního, tak i lidského.

Proč si lidé pořizují rubín?

Je mnoho legend, pověstí a příběhů, proč je od pradávna v lidech touha tento kámen mít. Jednou z prvních skutečností je jeho oslnivá krása a nesmírná hodnota, tou druhou, pro mnohé  důležitější, je jeho tajemná léčebná síla a moc v okamžiku, kdy ho má člověk u sebe co nejblíže, životadárná energie vyzkoušená staletími. Ve starověké řeči sanskrt byl dokonce nazýván ,,rantaraj“, což znamená Král  drahokamů a kámen života.

Rubíny oslní, pohltí duši a při doteku vstupuje do těla nepopsatelná síla a životadárná  silná energie, která v daných jedincích probouzí ty nejintenzivnější vášně, bezmeznou  touhu, lásku i vitalitu, podněcuje motivaci k činům. Probouzí v nás emoce, o kterých jsme ani nevěděli, že je máme, posiluje intuici, odstraňuje nám z cesty vše negativní  a její blahodárné léčivé účinky  jsou známé především ve spojení s krví. Rovná tlak, čistí  a odvádí z těla, z krve i lymfatických žláz jedovaté látky, sráží horečku, léčí infekční nemoci, snižuje krevní tok, tedy upravuje tlak, mimořádně blahodárně působí na srdce a oběhový systém, na nadledvinky, ledviny, slezinu, rozmnožovací orgány, povzbuzuje intenzivně činnost šišinky a neposlední řadě vytváří ochranné pole proti všem nežádoucím vlivům. Ovlivňuje především srdeční čakru a uvádí srdce do rovnováhy. Na duševní úrovni zastavuje zlost i negace a proměňuje je  na pravý opak. Vnáší do života příliv klidu.

Rubín je měsíčním  kamenem července a na zrozence v tomto znamení  účinkuje nejintenzivněji. Po staletí je nazýván kamenem života a je nejvzácnějším mezi všemi kameny hojnosti a štěstí. Říká se, že stačí nechat působit jeho sílu co nejblíže srdci,  a on pak  zajišťuje stálý přísun životní energie.

Tento tajemný kámen sám podněcuje vášnivou touhu žít, zlepšuje motivaci, dokáže vést k realistickým cílům, podněcuje a přímo vybízí, abychom  se vydali na cestu za svými sny, tedy za vlastním štěstím. Často vyvolává pozitivní sny i průzračné vizuální představy, ke kterým nás dokáže vést, ale i udržet hojnost, bohatství  a neutuchající nadšení. Vytváří pro naše tělo dokonalý štít proti všem útokům, včetně mentálních, jako je například vysávání naší energie jinými.

Tento drahokam dává po staletí svým nositelům sílu a odvahu  lva, nebojácnost orla a moudrost hada. Kdo tento kamen nosí, prožije podle legend život plný míru a materiální hojnosti.

Jeho rudá barva podněcuje sexuální touhy, proto je také nazýván afrodiziakem života, zaplňuje srdce láskou, vede ke šťastným vztahům. Účinkuje především tam, kde je potřeba krve a díky jejím proudům rozlévá do těla vyrovnanost a čistou pozitivní mysl. Rubín je nerost, který napomáhá překonat vyčerpání, bourá letargii, posiluje paměť a schopnost učení. Ve ,,Feng Shui“  je rubín dokonce nositelem yang, což je dynamická, ohnivá energie, která umí potlačovat sobectví, sebestřednost. Jeho nositelům zušlechťuje jejich  pohnutky, silně podněcuje k velkým činům, a tím je naplňuje zdravou odvahou. V citovém životě vyvolává velmi silné prožitky, zažíhá nadšení, vášně a svou silou vše mnohonásobně umocňuje. Život s rubínem se stane  pro svého nositele výjimečným. Rubín je nejlépe nosit na srdci nebo na  levé ruce či kotníku.