JANA CHLANDOVÁ:

TREFA DO ČERNÉHO

K prvnímu září to byl rok, co jsem nastoupila do ATT, a musím se přiznat, že mi to připomínalo nástup do školních lavic. Hlavním důvodem této asociace je obor, do kterého jsem vstoupila a kterým jsem do této doby byla nepolíbená.

Takže celkem slušná výzva spojená s chutí, zvědavostí, nadšením, důvěrou, motivací a radostí z toho, že je tu nový začátek, u kterého mohu být.

To vše mělo samozřejmě svůj vývoj, předcházelo tomu setkání nejdříve s Františkem Ondřichem, a následně potom s majitelem firmy. Byla to taková lehkost bytí i přesto, že to bylo vše vedeno ve vážném duchu.

Nejenom, že jsem měla štěstí a dostala jsem se k zajímavému oboru, který je navíc různorodý, je to taková živá substance chutí a barev, která se mění a není statická. To je ostatně také samotný obchod, který mám ráda, právě pro tu pestrost lidských povah a vlastností. V neposlední řadě to má pro mě ještě jeden významný aspekt, a to je důvěra v to, že je vše pro klienta v pořádku, věřím produktu i firmě.

Další šanci, kterou jsem dostala, bylo zařízení a dovybavení regionálního centra. Byla to krásná práce, mám ráda interiérový design, takže jsem si to užila. Nicméně rok se s rokem sešel a objevila se tu možnost dát regionálnímu centru úplně jiný punc a byla tu šance se přestěhovat do větších a více odpovídajících prostor pro náš byznys. Věc se podařila a během měsíce jsme na nové adrese. A zase tu máme prvního září.

Pokud se vrátím k počáteční asociaci školních lavic, mohu to přirovnat k nástupu do druhé třídy, takže něco málo už vím, ale pořád toho mám hodně před sebou. Počáteční nadšení, důvěra, chuť a radost jsou se mnou stále.

Bylo velkou ctí a radostí budovat nové regionální centrum, to byl cíl, který se podařil. Ale teď je tu ta náročnější fáze, tou je ukázat cestu ke komoditám, a to jak klientům, tak obchodním partnerům. S tím je spojená hlavně práce na sobě, takže těch výzev je více.

Příchod do ATT mi dal ale i jiné možnosti. Možnost spolupracovat s lidmi, kteří chtějí, a pak je to svoboda, která je pro mě velmi důležitá a vzácná, i když jsem si vědoma toho, že každý jsme zodpovědný sám za sebe.

Rok v ATT mi přinesl i příjemná setkání. Jedno z nich je potkání se s duší, se kterou mi bylo ctí spolupracovat v době dávno minulé. Je to můj bývalý lektor Václav Šlapák, který je také jedním z nás a se kterým společně budujeme tým. V tuto chvíli s námi spolupracuje příjemná skupina mladých, od kterých je co se učit, a tak probíhá zajímavá komunikace, kde si vzájemně předáváme informace a nastavujeme jeden druhému zrcadlo.

Než uzavřu můj rok v ATT, chtěla bych se vrátit k našemu novému regionálnímu centru. Dovolte mi představit všechny ty, kteří se na tomto kulovém blesku podíleli a přidali ruku k dílu. Chybí tu jedna tvář, bez které by nám to nebylo umožněno, majitel firmy.