FRANTIŠEK SVOBODA:

DÍKY DŮVĚŘE V ATT MOHU ZAJISTIT BUDOUCNOST PRO SEBE I PRO SVOU VNUČKUPředem, než se rozepíši, bych chtěl popřát partnerům ATT hodně zdraví, osobních úspěchů a ať se jim splní vše, na co jen pomyslí.

Protože už patřím mezi dříve narozené, řekl jsem si, že by bylo potřeba našetřit si na klidné stáří nějakou tu korunku. Vím, jaká je doba, a také vím, jak dopadli moji kamarádi, kteří na to v produktivním věku mnoho nedbali. Ne všichni, ale je jich poměrně dost, kteří skončili v různých domovech pro seniory. Věřte, jsou to velice smutná setkání, při kterých tečou i slzy. Vím, že to byli v mládí velice úspěšní lidé a také dobří sportovci. Dříve jsem hrával hokej a měl jsem z toho prostředí hodně kamarádů. Tyto případy mě velice poučily, a tak jsem se rozhodl našetřit si peníze na klidné stáří.

Peníze jsem uložil do jedné nejmenované banky. Po třech letech jsem zjistil, že na úrocích nic nepřibylo. Naopak. Rozhodl jsem se hledat pro své úspory lepší uplatnění. V tomto případě mi přálo veliké štěstí, že jsem potkal pana Sáblíka, partnera vaší firmy, kterému jsem se svěřil. V jednáních jsem byl nejprve velice opatrný. Po určitém čase jsem se ujistil, že je to člověk ryzího charakteru, je velice důsledný a co řekne, to platí. A tak začala spolupráce s ATT, která trvá více jak pět let. Je založená na přátelství a důvěře. Co více si přát.

Rád bych poradil a starším lidem doporučuji produkt Zlato s jistotou, popřípadě jako začátek koupit menší gramáž zlatých slitků, které je možné dokupovat podle možností. Zlato vám zajistí klidné a pohodové stáří.

Doma mám malou vnučku, které bych chtěl také něco našetřit a hlavně ji i naučit šetřit. Je velice milá a hlavně, co jsem zjistil, má geny šetrnosti po mně. Zajištění její budoucnosti vidím právě v ATT.

Proto velice oceňuji produkt, který bych nazval Pomoc mladým, či po vašem PNK. Je to něco jako „jistota“ pro starší. Každý mladý může mít ve smlouvě uvedeno jméno ručitele, patrona, který dohlíží na hladký průběh spoření i dozor nad výběrem uspořených slitků. Tento produkt bych označil v dnešní době jako klíčový pro budoucnost vašich dětí či vnoučat.

Ve svém životě jsem se řídil heslem Emila Zátopka: „Když už nemůžeš, tak je potřeba přidat“. Samozřejmě je třeba mít také trošku toho štěstíčka, být ve správný čas na správném místě. Velmi důležité je najít si životního partnera. Moje manželka, která, i když se nedařilo, dovedla povzbudit, laskavě pohladit a v rodině udržovala pohodu. Chtěl bych také čtenářům poradit, že není dobré jen od života a matky přírody brát, ale také podle možností vracet.

Já jsem se rozhodl uvolnit část zahrádky a začal jsem sbírat semena stromů. Na zahradě jsem tak vytvořil školku pro všechny druhy stromů, které se v přírodě vyskytují. Když stromky zakořenily, přesazovali jsme je s manželkou na volná místa v přírodě, kolem polních cest a strání. Když jsem po letech zjistil, jak pěkně rostou a mohutní, cítil jsem velké uspokojení nad dobře vykonanou prací.

Kromě přírody samé mě provází zájem o kořeny a tvary velkých stromů a velké kameny, které se v ní nacházejí. O těch, které něco znázorňují, se říká, že mají svou duši. Jen je dobré je do přírody správně zasadit. A to jsme také s mou ženou dělali. Dávali jsme je na místa, kde se sbíhají cesty, a na místa, ke kterým se váže nějaká pověst.

Na závěr bych chtěl poděkovat vedení ATT za služby a pomoc, kterou nabízejí svým klientům. Všem přeji hodně zdraví, zdraví a zase zdraví. A také trošku toho štěstí.