Už příští pátek se otevřou dveře Paláce Žofín a umožní tak návštěvníkům vstup do honosných výstavních prostor, ve kterých budou žádat o pozornost více než dvě desítky expozic hodinářských značek. Na své si ale přijdou také milovníci stříbrného plátna, společnost Omega totiž přiveze unikátní expozici hodinek agenta 007 využívaných od roku 1995 ve snímku Zlaté oko.

12. října 2021, Praha – Už sedmý ročník salonu výjimečných hodinek SEW se bude konat v prostorách Paláce Žofín v Praze, a to v termínu 22. a 23. října. Organizátoři pro letošní expozici výstavy Salon Exceptional Watches zvolili nový koncept a sezvali menší množství hodinářských značek, čímž bylo zajištěno více prostoru k pohybu oproti předchozím ročníkům. To ovšem neznamená, že by návštěvníci byli ochuzeni o jakýkoli zážitek. Kromě více než dvou desítek vystavovatelů, bude totiž připraven také doprovodný program. „Pouze ty nejvýznamnější výstavy hodinek na světě doplňuje doprovodný program s přednáškami odborníků a expozicí originálních časomír. Přesně to nabízí SEW Praha,“ nechal se slyšet Igor Sirota, šéfredaktor magazínu Hodinky & šperky, který má přednášky na starosti. „Možnost poslechnout si názory a informace odborníků hodinářského světa se tak nabízí každému návštěvníkovi. Budou o mechanice a fungování některých dílů, konkrétních komplikacích, ale i o jednotlivých firmách. Českých i zahraničních. O jejich historii, novinkách i plánech,“ dodává.

SEW Praha 2021 rovněž nabídne i unikátní expozici hodinek Omega agenta 007 doprovázenou hned první páteční přednáškou. „Novodobé historii Jamese Bonda jsme věnovali celou jednu místnost. Na místě budou všechny hodinky Omega, které během natáčení nosil jak Pierce Brosnan, tak současný představitel agenta s povolením zabíjet Daniel Craig,“ nechal se slyšet Jan Pokorný, organizátor výstavy. Slavné Omega Seamaster se tak objeví v různých provedeních, přičemž od roku 1995 se jich na Bondově zápěstí objevilo více než deset různých variací.

Věřím, že vás vedle této expozice, stejně jako vystavených hodinek více než dvacítky značek zaujmou i následující témata přednášek. Počítat můžete s vystoupením Ing. Libora Hovorky, hodinářského odborníka na téma: Tuzemský hodinářský průmysl od roku 1945 až do současnosti. Na toto téma naváže blok vystoupení zástupců českých výrobců, jako například Bohematic, Prokop & Brož a dalších českých značek. Těm budou věnovány prezentace v přednáškovém sále po celou sobotu,“ dodává Jan Pokorný. „V první den výstavy, tedy v pátek, bude blok přednášek zahrnovat i vystoupení Igora Siroty, šéfredaktora časopisu Hodinky & Šperky s tématem Automatický nátah. Nelže historie? Kdo přinesl zásadní změny? Kam míří dnešní technika? Na tyto a další otázky bude hledat odpovědi. Své modely i plány hodlají představit zástupci zahraničních značek, jako například Ball, nebo Carl Suchy & Söhne a Czapek Geneve s výraznými českými kořeny, ale i další.“

Součástí dvoudenní akce bude také hodnocení hodinek návštěvníky, jež bude završen v sobotu v 17:00 slavnostním vyhlášením soutěže Watch of the Year 2021. V průběhu obou dvou dnů bude také možné na místě pořídit trička z kolekce KlokArt s hodinářskými motivy, jejichž prodej přímo financuje aktivity Nadačního fondu ohrožených dětí FOD. Koupit si tak bude možné trička či mikiny s motivy hodinek Seiko či Casio, jež ilustroval Richard Svitalský.

Generální partner: NK Langa
Hlavní partneři: Audi, Samsung a Vinofol

Více informací: www.sewpraha.com

Otevírací doba pro veřejnost

Pátek 22. října  12:00-18:00
Sobota 23. října 
10:00-18:00 (v 17:00 slavnostní vyhlášení soutěže Watch of the Year 2021)

Přehled přednášek výstavy SEW Praha 2021

Pátek 22. října

13.30 až 14.00 Hodinky agenta 007, pozvánka k výstavě Omega a James Bond.

14.00 až 14:40 Ball, švýcarská značka s americkými původem a její cesta technických inovací až k vlastnímu kalibru.

14.45 až 15.15 Nejnovější modely Czapek Genéve, značky i s českým původem.

15:20 až 15:55 Carl Suchy & Söhne, rakouský výrobce s českými kořeny a návrat na scénu.

16:00 až 16:40 Igor Sirota, šéfredaktor časopisu Hodinky & Šperky: Automatický nátah. Otazníky kolem prvenství, originální řešení. Zítřek bez rotoru?  

16:50 až 17:25 Minase, originální japonská značka s otevřenými pouzdry. Jaké má plány? 

Sobota 23. října

11:00 až 11:40 Bohematic, mladá česká značka s velkými ambicemi. Jak se rodí novinka Aerodynamic, aneb jak se z výkresů rodí hodinky, zatím ve virtuální realitě…

12:00 až 12:40 Ing. Libor Hovorka, hodinářský odborník: Vývoj hodinářství v Čechách od roku 1945 po současnost.

13:00 až 13:40 Ondřej Berkus a jeho aktuální práce a nejbližší plány.

14.00 až 14:40 Prokop & Brož, česká značka: Vlastní strojek PB10 a jeho další vývoj, stejně jako světové premiéry – modely Reform a Treos Intarso.

15:00 až 15:40 Prim Manufacture 1949: Od první myšlenky, přes vývoj a konstrukci až po nový model.