ING. PETRA ŠVECOVÁ

Klienti v kamenné pobočce získávají větší důvěru v naše produkty a zvyšuje se tak povědomí o ATT Investments jako značce.Splnil se Vám sen a otevřela jste nový showroom v Havlíčkově Brodě.

Jaká k tomu vedla cesta?

Ano, splnil se mi sen. A jsem hrdá na to, že jsem se pro své firemní zázemí, pod křídly ATT, rozhodla. Chci poděkovat své rodině za podporu, která je při životních změnách tou zásadní. Vstoupili mi do cesty ti správní lidé, kteří mi k realizaci mého snu zásadně přispěli. Vykouzlit příjemné reprezentativní prostředí pro naši práci lze i s minimálním rozpočtem. Samotná realizace trvala necelé dva měsíce. Začala jsem s hledáním vhodného místa hned po Novém roce. Otevřela jsem letos v březnu, klienti se zde cítí uvolněně, kancelář se jim líbí a snadněji se mi otevírají. I já mám lepší pocit, že jim zde mohu v klidu vše ukázat, vysvětlit a vše potřebné mít po ruce. Klienti v kamenné pobočce získávají určitě větší důvěru v naše produkty a zvyšuje se tak povědomí o ATT Investments jako značce.

Kolem každého centra musí fungovat i místní tým. Jak hodnotíte ten váš?

Můj tým se teprve tvoří. Základní kámen mám v samostatně fungující kolegyni Lence. Vzájemně si pomáháme, učíme se jedna od druhé. Podporuje mě i moje sponzorka Martina, a za to jí děkuji. Těším se na nové tváře a práci s nováčky. To nás posouvá dále.

Důležité je, že je nyní zázemí pro start nových obchodních partnerů.

Showroom jste otevřela 1.3. a krátce na to přišla celosvětová zdravotní krize. Jak se s tím v Brodě perete a jak jdou obchody?

Omezení a obavy z celosvětové situace se nevyhnuly ani naší profesi. Všechny pobočky se zavřely a vyčkávali jsme, jak se bude situace vyvíjet. Rozjednané obchody jsme, spolu s týmem, úspěšně dokončili. Ostatním klientům byly předány informace o tom, jak tuto situaci řešit a využít. Jsem jim stálou oporou v této složité a nejisté době. Lidé začínají otevírat oči a díky obavám a strachu z budoucnosti přehodnocují své priority a hodnoty. Sami nyní chtějí ochránit své finance a majetek, a v tom jim právě naše firma pomáhá. Cítím, že nám naopak tato situace nahrává k více obchodním příležitostem.

Máte oblíbený ATT produkt?

Nejvíce s klienty využíváme produkt Zlato s jistotou pro jeho pevný výnos a ochrany úspor ve formě zlatých slitků. Přeměnu peněz z virtuálních nekrytých bankovních účtů za vzácnou komoditu považuji za smysl své práce a chráním je tak před negativními vlivy finančního systému.

Loni jsem začala uzavírat i více PNK, které je dlouhodobějšího rázu a je dostupnější pro lidi, kteří chtějí pravidelně spořit nebo nemají jednorázové vklady k dispozici. PNK je nejvhodnějším produktem pro začátek investování do komodit.

Co považujete v oblasti komodit za podstatné?

Určitě důvěru. Ta musí být oboustranná. Dále pak hodnotu. Kdo stojí nohama pevně na zemi a má srovnané hodnoty, s takovým člověkem je snadnější a úspěšnější jednání. Komodity jsou pro mě pevným bodem, jsou jasně definované, spravedlivé, smysluplné, cenné a krásné. Vždy,když ukáži při jednání investiční slitek, vidím, jak se klientům rozzáří oči, opadnou pochybnosti a nastane takové vteřinové ticho, kdy se ujistí o správné investici. Komodity mají nezastupitelné místo v investičním portfoliu jednotlivců i rodin. Je to protiváha k ostatním finančním nástrojům, které se opírají pouze o smlouvy bez reálného podložení aktiv.

S jakými reakcemi svých klientů se setkáváte?

Spíše s pozitivními. Většinou starší generace zlato a šperky znají a důvěřují jim. S mými letitými klienty, ať už je jim 19 nebo 82 let, vedeme na téma komodit delší diskuse, protože je to něco jiného, než byli zvyklí u klasických bankovních produktů. Otázek je spousta a rozhodnutí převzít za své peníze odpovědnost není snadné.

S generací mladých lidí a rodin je to složitější. Ti jsou většinou více nedůvěřiví, nenechají si poradit, nevidí v komoditách bezpečné zajištění. Bývají na spoustu let zadlužení a prostor pro investování se tak ztenčí na minimum. Většina z nich nemá potřebu šetřit, tvořit rezervy a utrácí své peníze za spotřební zboží, které ztrácí v průběhu času na hodnotě.

Jaké konkrétní cíle si v Havlíčkově Brodě dáváte a co je třeba k jejich naplnění?

Vzhledem k tomu, že patřím k výše zmíněné generaci, je mým cílem ji oslovit. Ukázat jim cestu, jak vytvářet rezervy, a proč právě v komoditách. Tím je přimět, aby přemýšleli o svém vztahu k penězům a naučili se s nimi hospodařit. Díky pandemii se nám otevírá cesta, jak se o tomto tématu bavit a snažit se pomoci jim s řešením tohoto problému.

Existuje citát či myšlenka, o kterou se rádi dělíte?

„Každý sám svého štěstí strůjcem“

a také „Chovej se tak, jak chceš, aby se k tobě chovali druzí“.

Regionální centrum Havlíčkův Brod

Havlíčkův Brod

Rolnický dům, Nádražní 397

58001 Havlíčkův Brod

T: +420 725 562 508