NÁŠ SLOVENSKÝ KOLEGA MARIÁN ŠOÓŠ SE PRO NÁŠ SVĚT ROZHOVOŘIL MIMO JINÉ O TOP FIREMNÍM PRODUKTU ČÍMŽ JE JEDNOZNAČNĚ POSTUPNÝ NÁKUP KOVŮ:

Jaký je příběh vašeho podnikání?

Podnikať som začal hneď v čase, ako to spoločenská situácia a pomery umožnili. Bolo to asi v roku 1990 a v roku 1991 som s ďalšími spoločníkmi založil prvú SRO. Všetci sme boli neskúsení, ovplyvniteľní a robili sme aj veľa chýb. Stretával som sa s novými ľuďmi, ale nie všetci zdieľali naše názory. Prišli úspechy , ale samozrejme aj pády a bolo treba niekoľkokrát začať úplne odznova. Medziľudské vzťahy neboli vždy ideálne, ale to asi patrí k životu. Preto treba podľa môjho názoru hľadať vždy to pozitívne, čo nám život ponúka, a na to negatívne čo najskôr zabudnúť, ale poučiť sa z toho.

Co vás nasměrovalo k nám do ATT?

Podnikateľské aktivity ma nakoniec priviali aj k sieťovému marketingu – alebo k MLM- ako sa tomu zvykne hovoriť. Vyskúšal som rôzne systémy. Znovu prišli úspechy a aj neúspechy. Prišiel som k záveru, že aj tu treba spoznať ľudí, ktorí za tým stoja, ich myslenie, vízie, zámery a v neposlednom rade charakter. Takto nejak som sa dostal k ATT.

Jedným z rozhodujúcich faktorov bolo to, že z predchádzajúcich aktivít som poznal majiteľa firmy Mirka Zadáka a aj niekoľko ľudí, ktorí s ním spolupracujú na budovaní pozitívneho imidžu tejto firmy . Tu musím spomenúť hlavne pani Líviu Kmeťovú. Napriek tomu, že moje rozhodovanie v tomto prípade bolo oveľa ľahšie, aj tak mi chvíľu trvalo, kým som takpovediac „zdvihol kotvy“.

Specializujete se na některý z produktů?

Páčia sa mi všetky produkty, ktoré ATT Investments ponúka – všetky dávajú zmysel. Napriek tomu asi môjmu naturelu je najbližší produkt PNK. Je to hlavne preto, že dokáže ponúknuť veľkému množstvu ľudí a hlavne rodín určité riešenie v dnešnej – pre väčšinu ľudí – neprehľadnej situácii na finančnom trhu. Málokto vie, v ktorom bode matrixu sa nachádza a ako z neho von.

S jakými reakcemi svých klientů se setkáváte?

Tu nás čaká ešte veľa úsilia na pôde osvety a vzdelávania. Ľuďom treba otvoriť oči, a to je to, čo ma priťahuje. Je dôležité ukázať smer a je na každom človeku, či sa mu nakoniec rozsvieti, alebo nie.

Budujete vlastní tým? Jakým způsobem náborujete?

Preto sa snažím oslovovať ľudí, ktorí majú potenciál, chcú na sebe pracovať, vzdelávať sa a oplývajú schopnosťou nadchnúť a ísť spoločne správnym smerom . Mám snahu vytvoriť takýto team a spoločne pretaviť vízie ATT na skutočnosť. Bez vzdelania, samovzdelávania a ochotou prijímať nové informácie to je nesmierne ťažké. Preto mojou snahou do budúcnosti bude na pôde ATT vybudovať team slušných ľudí, s ktorými budeme zdielať spoločné vízie a idei. Tieto potom ponúknuť ľuďom, ktorým zároveň pomôžeme postaviť novú budúcnosť.

Jaké konkrétní cíle máte v ATT?

Mojím osobným cieľom v rámci ATT je dovzdelávať sa na všetkých úrovniach a vystúpať po schodíkoch úspechu a stať sa spolupodielnikom .

Co byste firmě popřál?

Najlepšou reklamou pre každú spoločnosť sú spokojní klienti. ATT nie je výnimkou. Preto jej želám, aby prostredníctvom nás , spolupracovníkov, mala takýchto klientov čo najviac, pretože na konci každého snaženia má byť spokojný klient, ale aj spolupracovníkov spoločnosti ATT by mal pri srdiečku hriať pocit dobre odvedenej práce.