PAN JAROSLAV SYCHRA JE JEDNÍM Z NAŠICH TOP PRODEJCŮ A JEHO NADHLED A HUMOR PATŘÍ NEODMYSLITELNĚ KE KOLORITU NAŠÍ FIRMY:

Jaký je příběh vašeho podnikání?

Podnikat jsem začal v lednu 1997 u dnes již neexistující Hypo stavební spořitelny. Měl jsem obrovské štěstí na nadřízeného pana ing. Eduarda Koláře, který je dnes již na zaslouženém odpočinku. Byl velmi přísný, přímočarý, výsledky vyplývající z mé pozice regionálního ředitele mu nestačili, stále chtěl vyšší výkony, nic mi neodpustil, ale tak to bylo správně. Naučil mne tvrdě pracovat a nespokojit se s dosavadním výsledkem. Stali se z nás velmi dobří přátelé a dodnes se setkáváme a vzpomínáme na staré dobré časy. Přál bych každému takového nadřízeného. Dokázal nás vyburcovat k velmi dobrým pracovním výsledkům, ale i stmelit kolektiv ve výbornou partu a na jeho zahraniční zájezdy se každý těšil, protože to byly nezapomenutelné zážitky. Dodnes při setkáních na ně vzpomínáme.

Potom se Hypo stavební spořitelna sloučila s jinou stavební spořitelnou, můj nadřízený odešel do důchodu a začali nás vést manažeři, kteří si zakládali na svých funkcích, nerozuměli své práci a i u produktu docházelo stále ke změnám a to k horšímu. Postupně se začala vytrácet chuť pracovat a být v kolektivu, kde vám závidí výkony i provize.

Jaké kroky vás vedly do ATT Investments?

Byl jsem nucen odejít z firmy, což mě tenkrát dost ranilo, protože jsem práci finančního poradce vykonával 23 let. Jeden rok jsem byl vyhodnocen jako nejlepší obchodní zástupce v počtu uzavřených smluv a vyhrál zahraniční zájezd a příští rok jsem byl nucen odejít z firmy. Po krátkém hledání, co budu dál dělat, mne oslovil kolega, který také ukončil činnost u stejného zaměstnavatele jako já. Seznámil mě s činností ATT a jejími produkty s takovým nadšením, že mě to zaujalo. Po osobní návštěvě v sídle firmy a jednání s panem Romanem Zadákem bylo rozhodnuto a začal jsem pracovat pro ATT.

Jak vnímáte filozofii a možnosti firmy?

Filozofii a možnosti firmy ATT jsou velkolepé. ATT má budoucnost a budu opakovat slova majitele firmy „zlaté časy teprve přijdou“. Komodity již nacházejí své nezastupitelné místo v mnoha domácnostech. Stále tu ale zůstává veliký prostor, kde uzavřít obchod. Bude to běh na dlouhou trať, ale věřím, že komodity zařadí do svého finančního portfolia každý.

Vy jste specialistou na prodej PNK a pravidelně vás vidíme na vrcholu žebříčku TOP 10 tohoto produktu. Prozradíte nám svůj recept na úspěch? Máte jasnou prodejní strategii?

Jaký specialista? Jen pokračuji ve své práci, kterou jsem vykonával více jak 20 let. Dříve jsem učil klienty spořit do finančních produktů a nyní je učím spořit do zlata. Důležité je klientovi vysvětlit rozložení portfolia, nezastupitelnost komodit a nahradit některé finanční produkty s nízkým výnosem za spoření do komodit, které doposud ve svém finančním portfoliu neměli. A zlato je ideální prostředek, kde uchovat v malém objemu velké množství finančních prostředků, výhodou je jeho rychlá likvidita, uchování hodnoty. A PNK má ještě jednu velkou výhodu na rozdíl od většiny finančních produktů a to, že klient není vázán časem, kdy může své finanční prostředky použít.

Podělíte se s námi o váš největší zážitek z podnikání?

Zážitků kladných či záporných během těch dlouhých dvaceti let bylo mnoho. Těžko vybrat, který byl ten největší. Ale mezi nejkrásnější zážitky patří poděkování od klienta, vidět jeho spokojenost a důvěru ve vás. A musím říct, že prodejem komodit vidím té spokojenosti více a více.

Jakých met chcete v ATT dosáhnout?

V 60 letech si těžko budu dávat ty nejvyšší cíle a mety. Hlavně chci ale pracovat v klidu a pohodě, který jsem u ATT opět našel. A pokud bude zdraví sloužit, chci být platným členem ATT, který bude pomáhat naplňovat cíle firmy. A při pravidelné práci mne ještě nějaká vyšší pozice nemůže minout.

Existuje citát či myšlenka o kterou se rádi podělíte?

Já se celý život řídím mottem „Neexistuje, že to nejde“. A učil jsem to i své podřízené. Při jejich neúspěchu, výmluvách i nesmyslných důvodech, proč to nejde, vzal jsem je na schůzku a ukázal, že to jde. Každý musí hledat chybu v sobě, odstranit ji a pak to jde.

Co byste společnosti popřál ?

ATT bych chtěl popřát mnoho úspěšných obchodů, mnoho spokojených klientů i obchodních zástupců a ať se naplňují vize společnosti. A samozřejmě všem to nejdůležitější – zdraví.