LENKA MILICHOVSKÁ 4. POZICE

Jaká byla vaše cesta do ATT a kolik času momentálně firmě věnujete?

Každá událost, která se nám v životě stane, má zpravidla svá načasování a důvod, proč se stane v ten daný okamžik. Pokud by se totiž stala v jinou dobu, neměla by žádný smysl a proběhla by bez povšimnutí. V roce 2018, když jsem se po mateřské dovolené vracela zpět do finanční sféry, kde jsem předtím působila zhruba 18 let, jsem dostala nabídku od jedné nejmenované stavební spořitelny na spolupráci. Po krátkém zvažování jsem nabídku přijala. Proběhlo pár prvních jednání a já zjistila, že vlastně nemám klientovi, který nemá zájem o dané stavební spoření, co nabídnout. Najednou tam byla jakási propast, která se mi vůbec nelíbila. A v tu chvíli se to stalo! Kolegyně mi při jedné krátké cestě autem nastínila, že propast, kterou u sebe vnímám, tam být vůbec nemusí. Najednou mi to nějak dávalo smysl, všechno do sebe zapadalo jako skládačka. Netrvalo ani čtrnáct dní a jeli jsme společně do Brna podepsat smlouvu o spolupráci s ATT. Myslím, že pokud by se to stalo v jinou dobu, asi bych tuto příležitost ani nepostřehla, obešla by mě jako stín a zmizela by v nenávratnu. Jsem moc ráda, že se tak stalo. A tím chci i poděkovat své kolegyni a současné ředitelce regionálního centra v Havlíčkově Brodě Petře Švecové za tuto skvělou příležitost, kterou mi dala. Bez ní bych tady v ATT určitě nebyla.

A kolik času věnuji firmě? To je jednoduchá otázka, ale těžká odpověď. Tak jednoduché to není. Pokud vás něco baví, vidíte v tom budoucnost a práce vám dává smysl, tak víte, že vás to pohltí a vlastně, i když přímo nepracujete, pořád něco vymýšlíte, zlepšujete způsoby, jak koho oslovit, jak ATT představit tomuto a jak jinému člověku. Vždy společně s klientem (potencionálním partnerem) hledám „PROČ“ to zlato chci, „PROČ“ mě tato práce zajímá.

Bez toho to dle mého vůbec nejde. U každého člověka musíme najít to jeho „PROČ“. A pokud ho najdeme, tak pak vím, že tuto práci dělám dobře.

V současné době jsem ve fázi, kde si uvědomuji, že bez spolupráce týmu to má jen poloviční smysl. Takže nyní v Havlíčkově Brodě pracujeme na akvizicích a oslovení veřejnosti, ať už v rámci nových klientů, tak i spolupracovníků. Snažíme se, aby lidé zde i v okolí věděli, čím se společnost ATT zabývá a co jim může přinést.

No a po večerech čtu knihy, kterými nás zásobuje pan Miroslav Zadák. Ta poslední „Od srdce“ je prostě úžasná. Myslím, že by se měla dostat do ruky každému nováčkovi, který otevře brány ATT. Takže kolik času ATT vlastně věnuji? Když přímo nepracuji, tak o ATT přemýšlím, a když o něm nepřemýšlím, tak se dle strategie ATT vzdělávám …

Vy působíte v pobočce Havlíčkův Brod. Je klientela v kraji Vysočina něčím specifická? Jaké produkty jsou zde oblíbené?

Jsem velice ráda, že v Havlíčkově Brodě máme od začátku minulého roku zázemí, kde klienta můžeme uvítat, představit mu firmu, ukázat mu naše produkty, a hlavně ukázat mu cestu, jak ochránit jeho majetek. To vidím jako velice důležité.

Co se týká našich klientů, tak nevím, zda jsou něčím specifičtí, ale každopádně se o Vysočině říká, že jde o chudý kraj. A právě z toho jsme vycházeli. Lidé mají dojem, že se zde vydělávají peníze složitěji než kde jinde, a tudíž jsou zde lidé i více spořiví a více si svých financí váží. A z toho vyplývá, že jsme tady přesně pro ně, abychom jim ukázali právě tu správnou cestu, jak si ty svoje těžce nastřádané korunky ochránit, aby již nemuseli mít obavy, co bude, kdyby…

A oblíbené produkty? Mně se osobně nejlépe osvědčilo právě Zlato s jistotou. Je to výjimečný produkt, který nemá konkurenci a lidé v něm, hlavně tady na Vysočině, vidí tu skutečnou jistotu, kterou má produkt v názvu, a hlavně hmatatelné zhodnocení. Na PNK zde musíme ještě zapracovat. Je zapotřebí, aby klienti pochopili ten správný smysl tohoto produktu a viděli v něm to, co je potřeba vidět.

Tedy trvalé hodnoty a jistotu.

Jaká je vůbec role komodit v dnešní době? Mění se pohled lidí vzhledem ke světové situaci?

Pokud mohu srovnat situaci před covidem a situaci současnou, jsem přesvědčena, že lidem začíná více docházet, že je potřeba hledat i jiné varianty, než jen stavební spoření a penzijní připojištění. Začínají si uvědomovat, že zastoupení komodit právě v jejich rodinném portfoliu je velice důležité a dost často tam chybí. Spíše mě překvapuje to, jak se diametrálně rozcházejí názory na důvěru v bankovní systém. Jedna část klientely (naštěstí ta menší) naprosto důvěřuje státu a bankovnímu systému a druhá část převádí většinu financí právě do komodit, nemovitostí a pozemků. Tím, že lidé nyní čím dál více cítí nejistotu, hledají právě jinou cestu. A tu já osobně vidím na prvním místě právě v komoditách.

Jaké jsou vaše konkrétní plány a mety, kterých chcete v ATT dosáhnout?

Jako každý, kdo to s ATT myslí vážně, chci dosáhnout mety nejvyšší. Ale to mě čeká ještě hodně práce. Pokud bych měla nastínit mé plány v tomto roce, byla by to asi práce na budování vlastního týmu. Uvědomuji si, že bez něj to nejde. Pokud chci jít výš, tak do toho musím dát veškerou energii a pevně věřím, že se to podaří. Vždy jsem byla týmový hráč a to, že někomu pomáhám a ukazuji cestu, kudy jít, mě naplňuje a vidím v tom moji budoucnost. Komunikace s klientem byla pro mě důležitá již od mládí. Chtěla bych zapracovat na svojí vlastní osobní značce, na svém osobním brandingu, který je dle mého více, než cokoliv jiného.

A v neposlední řadě mám letos v plánu stát se komoditním specialistou. To vidím jako důležitý posun v ATT.

Existuje nějaké moudro, o které se chcete podělit s našimi čtenáři?

Mouder je mnoho, ale jsem přesvědčena, že štěstí není událost života, ale schopnost člověka. A také si myslím, že opravdová příležitost se člověku naskytne v životě jen jednou a byl by hlupák, pokud by si ji nechal utéct.

Vítězství totiž není vždy jen

pro nejsilnější z lidí,

nakonec zvítězí ten,

kdo výhru v mysli vidí!