DAGMAR ČAPKOVÁ 4. pozice

Další interview v novém vydání Našeho světa nám poskytla skvělá členka týmu Hanky Resové z Brna.

Proč vlastně podnikáte a jaký je za tím příběh?

Můj příběh je asi trochu jiný. Podnikám od r. 1988, kdy jsem si založila živnost na zakázkové krejčovství. Jsem pánská krejčová. Moje cesta nebyla vždy snadná. V jednom období jsem měla šest zaměstnanců a prošla jsem si cestou nahoru a dolů. Díky tomu, že moje práce je i mým koníčkem, jsem to všechno ustála. Bohužel i se ztrátami.

Můžete nám popsat váš první kontakt s ATT? Co vás nejvíce oslovilo?

Tak, jak léta přebíhají a dostavují se nějaké zdravotní potíže, ten podzim života nebude asi nic moc. Náhoda mně přivedla do cesty zákaznici, která potřebovala zimní paletko na svatbu, a při té příležitosti mi nabídla, jestli se nechci seznámit s firmou ATT. Čekali jsme prvního vnoučka, a tak vidina, že bych mu mohla spořit do zlata, mě hned oslovila. Možná i proto, že jsem ve znamení lva a vše, co se třpytí, je mi blízké. Vstupní poplatek mi připadal jako úžasná investice, díky které bych si tak mohla nakupovat levnější šperky. Že bych to někomu nabízela, mě tenkrát vůbec nenapadlo.

Jaká je role v ATT v dnešní době?

Abych odtajnila jméno zákaznice, která mě oslovila: Byla to Hanka Resová, a tím to všechno začalo. Vždycky, když jsme něco šily, tak na mě útočila (samozřejmě v dobrém). Když k tobě pojedu, tak něco udělej. Někoho oslov. Kdo zná Hanu, tak ví, že se jí těžko odporuje. A tak se to pomalu začalo rýsovat. Byla jsem několikrát na SOP. To mě nabilo a ATT mě začalo čím dál víc zajímat. Je to skvělá firma, kde se může zapojit úplně každý a při tom si rozšiřovat nové znalosti v úplně jiném oboru.

Tvoření a proškolování jednotlivých týmů je v našem byznysu klíčové. Jak to konkrétně funguje u Vás?

Ve školení týmů mám velké mezery. Měla jsem opravdu veliké štěstí na lidi, které jsem oslovila. Samozřejmě pomohla také velká pomoc Haničky Resové, která mě vždycky nakopla. Nebylo to hned. Jsme v ATT přes dva roky. Hana se mnou měla úžasnou trpělivost.

Ráno telefon: „Tak co, děláš něco?“ Byla jsem zavalena svou prací. Každá zákaznice by to chtěla hned. A Hanka na mě: „Zas neděláš nic, co?“ Ale vyplatilo se. Teď vím, že se musím stále vzdělávat, abych svým novým lidem dokázala také pomoct. Vím, že potkat firmu ATT bylo velké štěstí, a tak tuto šanci musím uchopit a už nepustit.

Jaké jsou vaše cíle?

Moje cíle jsou více se vzdělávat a oslovovat více lidí jak k nákupu komodit, tak spoření do zlata. A při tom rozšiřovat svůj tým. Vždy jsem byla zvyklá, že všechno, co jsem udělala, mi prošlo rukama. Svou práci mám moc ráda, ale pochopila jsem, že bych mohla mít docela pěkný příjem i jinak. Přitom ještě pomoci druhým lidem, aby si uchovali hodnotu peněz.

Motto, které řídí vaše kroky?

Já jsem toho důkazem, že ATT je úplně pro každého. Kdo věří na zázraky, tomu se dějí.