Investice do stříbra je méně známou formou investování do drahých kovů, nicméně je obdobně důvěryhodná jako investování do zlata (pro více informací čtěte ZDE). Stříbro patří mezi bezpečné uchovatele hodnot proti inflaci, dlouhodobě zhodnotí vaše finanční prostředky, jeho likvidita je velice vysoká a výnosy z investic nejsou daněny.

Stříbro a jeho hodnota

Již od nepaměti se používalo stříbro spolu se zlatem jako platidlo. Postupně se začalo stříbro používat nejen jako měna, ale také i v průmyslu, čím se značně odlišilo od zlata či diamantů. Proto má stříbro vyšší míru kolísání hodnoty, ale na druhé straně nabízí atraktivnější způsoby dalšího zhodnocení.

Dnes investoři stříbro vnímají někde mezi průmyslovým a drahým kovem a při vývoji světové ekonomiky lze předpokládat, že začne být vnímáno obdobně jako zlato.

Stříbrné mince a medaile

Nákup stříbra je možný v podobě mincí, slitků, ale také cihel s vysokou ryzostí (již od 99,9 %). Sběratelská hodnota mincí na rozdíl od těch zlatých je zanedbatelná, jelikož hodnotu stříbrné mince určuje samotný kov. Nevýhodou stříbra je jeho velký objem, který zabírá 50x více místa než zlato.

Nejvíce fyzického stříbra je aktuálně v Americe, některých Asijských zemích a v Evropě se obchodu se stříbrem věnují především severské země. Češi jsou spíše konzervativní a drží se typických zlatých odlitků.

U mincí se sleduje především obsah ryzího stříbra, neklade se důraz na provedení a samotná ražba nebývá tolik kvalitní. V případě dobře odvedené ražby roste cena mince nejen z důvodu hodnoty kovu, ale i jeho sběratelské důležitosti. Proto není tento druh mincí ideální pro investice.

Papírové stříbro

Investovat se stříbrem nemusíte pouze přímou cestou a jeho fyzickou podobou. Avšak u nepřímých investic se jedná o virtuální stříbro s absencí drahého kovu, což může s sebou nést různá rizika. Oproti tomu výhodou je rychlost a větší finanční nenáročnost oproti stříbru.

Pro fyzickou hodnotu stříbra je určující, v jaké formě a počtu míníte kov nakupovat. Drobné mince a slitky mají vyšší hodnotu než burzovní ceny.

Investiční stříbro podléhá větším a častějším změnám nežli zlato, ale má pro investory svůj potenciál. Je zde předpoklad, že zásoby stříbra v přírodě dojdou dříve než zlata, což také může do budoucna značně ovlivnit jeho cenu. Dle některých prognostik dojde k této situaci již za 20 let, proto také jeho hodnota logicky půjde nahoru.

Investice do stříbra je chytrou investicí především z hlediska dlouhodobého vývoje jeho hodnoty, která se s jeho úbytkem bude rapidně zvyšovat. Pokud však stále váháte, kterým směrem se mají ubírat vaše investice, pak není nic snazšího než se s námi poradit.

Produktové školení

Po rozhodnutí stát s naším obchodním partnerem nebo klientem který využívá slevového systému následuje produktové školení.

Podívejte se na názor jednoho z našich nejlepších obchodníků, vedoucího regionálního centra ve Velkém Meziříčí, pana Romana Sáblíka.

Zde se klient seznámí blíže s produkty a s tiskovinami typu obchodních podmínek a smluv. Součástí je i vnitřní elektronický systém a každý dostane svůj přístup aby se dostal do vnitřních stránek a nalezl veškerou IT podporu. Nový klient obdrží kromě školení i smlouvy, brožury, knihy či elektronické kódy.  Jedná se o iniciaci obchodní partnera a uskutečnění prvních kroků. Školení trvá 2-3 hodiny a klient získá základní informace o drahých kovech, diamantech či špercích ve spojení s naší firmou. Školení probíhá každý čtvrtek od 11:00 v pražském sídle ATT a ve všech regionálních centrech.

Kontaktujte nás na emailu info@att-investments.eu či telefonicky na čísla regionálních showroomů, a domluvte si termín, který vám vyhovuje nejlépe.