Golfová hvězda České republiky a tvář ATT Investments Stanislav Matuš hraje, kde se dá. Spolu s ostatními hráči objíždí i turnaje, na které by se jinak nejspíš ani nepřihlásil. Přežívá tak “dobu covidovou”, která dál značně komplikuje život i profesionálním sportovcům. V dalším rozhovoru pro ATT Sport Zone popsal některé své nepříjemné zkušenosti z nedávné doby.

Stanislav Matuš dorazil v tomto týdnu na pobočku ATT Investments, aby nafotil kolekci fotek se stříbrnými slitky a mincemi. Během pózování vyprávěl o tom, jak přežívá současnou nelehkou dobu. “Teď máme letět do Afriky, ale já si nestihnu vyřídit všechny potřebné věci k tomu, aby mě pustili do země, jelikož před tím budu ve Španělsku. Proto mě na ten turnaj nechtějí,” mrzí Matuše. “Pro ně totiž je Španělsko rizikovou zemí. Musel bych být před příletem do Jihoafrické republiky alespoň dva týdny v Česku, které pro ně rizikové není,” kroutí hlavou.

Nefungují ani negativní testy, ani výjimky. Pro golfisty je přitom důležité hrát na co nejvíce podnicích. “V Česku chodím na testy často, ale ty jsou ve výsledku jen k tomu, abych mohl opustit Česko. Nejsou to odběry tyčkou, která se vám dostane až k mozku, ale je to menší tyčinka tak do půlky nosu. Funguje to tak, že jdu ráno na odběr a oni to mají už odpoledne v laboratoři v Anglii a pošlou mi výsledek. Až ale po příletu do té cizí země jdu do laboratoře, kde podstoupím ten klasický velký test a s tím, pokud je negativní, mohu jít na hotelový resort,” vysvětluje Matuš. “Na výsledek tohoto testu musíte čekat 4 hodiny někde v autě nebo v parku, abyste dostal výsledek,” dodává.

Matušovi se vir vyhýbá, ale v okolí jeho rodiny se objevil pozitivní případ. “Tu instituci, ve které se covid objevil, zavřeli. Ti, kteří ji navštívili, museli do desetidenní karantény. V návaznosti na tento případ mi volá hygiena, že podle polohy mého telefonu vědí, že jsem šest dní v Praze, jestli je to skutečně tak, protože ta instituce byla na Moravě. Řekl jsem jim, že je to pravda, že jsem se s těmi rodinnými příslušníky teď opravdu neviděl,” popisoval Matuš velice nepříjemnou zkušenosti.

Jeden z nejlepších českých golfistů současnosti už začíná vnímat problémy, se kterými se golf v posledních měsících trápí, a které gradují. “Už asi pět kluků, cizinců, kteří hrají zhruba na mé úrovni, museli s golfem skončit nebo končit budou. Nemají na to prostředky. Není vůbec jednoduchá doba na shánění sponzorů,” mrzí Matuše, který má však i nadále podporu ATT Investments.

Investice do stříbra, se kterým se Stanislav Matuš fotil, je méně známou formou investování do drahých kovů, nicméně je obdobně důvěryhodná jako investování do zlata (pro více informací čtěte ZDE). Stříbro patří mezi bezpečné uchovatele hodnot proti inflaci, dlouhodobě zhodnotí vaše finanční prostředky, jeho likvidita je velice vysoká a výnosy z investic nejsou daněny.