Chránit si svůj majetek je naprostá priorita.

V dalším interview pro časopis Náš svět to říká obchodní partner Martin Zoder.

Na slovenské SOP jste se po nějaké době vrátil do řad ATT Investments. Co vás přivedlo na toto rozcestí a jaké faktory byly rozhodující?

S ATT jsem spolupracoval již delší dobu, ale jen pasivně. Měl jsem drahé kovy jen jako doplněk k finančním službám – kdyby někdo chtěl. V první třetině letošního roku jsem už věděl, že spolupráce s pojišťovnou po spojení dvou velkých pojišťoven pro mě asi nebude to pravé. V té době se na mě během jednoho dne obrátili tři lidé, kteří chtěli drahé kovy, a dokonce i spolupracovat. To byl pro mě první signál. Druhým bylo stěhování brněnské pobočky, kterého jsem se aktivně zúčastnil a poznal tam pohodové lidi i prostředí. To mě vedlo k tomu se aktivně zapojit do dění v ATT.

Růst firmy je patrný v nových pobočkách i v systému vzdělávání. Jak se firma z odstupu mění před očima?

Důvěra v ATT v mém případě byla vlastně důvěrou v Mirka Zadáka, se kterým se nějakou dobu znám. Když jsem začínal, tak, přiznám se, jsem asi nepochopil všechny produkty ve všech kontextech. Nepochyboval jsem o drahých kovech, ale tím, že jsem byl pasivní, jsem asi ani vše nemohl plně pochopit. Dnes vidím obrovský pokrok – pravidelné semináře, vzdělávání, otevřenost a aktuálnost veškerých informací. A v neposlední řadě i vznik tolika nových poboček. Dnes bych se nebál označit ATT jako příklad úspěšně a systematicky se rozvíjející firmy, která zároveň velmi pružně reaguje na změny i na nové formy prezentací či obchodních příležitostí.

Které produkty naší společnosti jsou podle vás klíčové a zásadní? Jak ovlivňuje jejich prodej dnešní krizová doba?

Pro mě jsou to prodej drahých kovů, Zlato s jistotou a v neposlední řadě PNK. Myslím, že si každý klient může v tomto mixu najít pro sebe ten nejlépe vyhovující produkt. Šperky a hodinky jsou vlastně taková třešnička na dortu – možná by se dalo říct, i výkladní skříň. Mám klienta ještě z roku 2016, kdy si u mě koupil zlatý slitek – a dnes to doplnil druhým, ale v programu Zlato s jistotou. Klienti budou postupně využívat různé produkty – máme vždy důvod se za nimi vrátit a utvářet s nimi vztah.

Dnešní doba vyloženě nahrává prodeji drahých kovů – kdo si hledá informace, jistě ví, že ekonomické a společenské dopady této turbulentní doby budou obrovské a celosvětové a chránit si svůj majetek je nyní prioritní tak, jako v každých těžkých dobách v historii. A těm, co si informace nehledají a jsou závislí jen na TV a oficiálních zprávách, musíme tyto informace předávat my – je to naše povinnost a zároveň i obchodní příležitost.

Náborujete? Jak? Jaké je úloha týmu ve firmě?

Za těch 25 let, co se zabývám obchodem, bylo pro mě vždy aktuální náborovat nové lidi. Více než jako obchodník jsem se vždy cítil jako manažer, či lídr. Možná bych jako obchodník vydělal víc peněz, ale mě vždy bavilo dosahovat cíle prostřednictvím druhých lidí, a zároveň jim pomáhat růst. Týmová práce je v obchodě zásadní – vzájemně se můžeme ovlivňovat, pomáhat si a synergicky přitahovat více obchodů. Nikdy jsem nebyl „rychlík“ – tzn., že úspěch přicházel postupně, ale zároveň měl pevné a zdravé základy. Věřím, že i v ATT budu postupně získávat nové spolupracovníky a spokojené klienty.

Váš konkrétní cíl ve firmě?

Mým cílem je vybudovat si v ATT stabilní pozici s týmem spokojených spolupracovníků. Rád také přispěji svými zkušenostmi k rozvoji celé firmy. Nakonec spolupráce v takové firmě je nejen o hmotných cílech, ale i o přátelství, kamarádství a sdílení podobných životních filozofií. No a nebudu se ani bránit 7. pozici, že?

Existuje nějaká zásada či motto, kterým se řídíte?

Když se mám zmínit o mottech, kterými se snažím řídit, tak z mnoha vyberu dvě od Jana Wericha:

Neříkej, že nemůžeš, když nechceš. Protože přijdou velmi brzy dnové, kdy to bude daleko horší: budeš pro změnu chtít a pak už nebudeš moci.“

„Mějte dobrou náladu. Dobrá nálada sice vaše problémy nevyřeší, ale naštve tolik lidí kolem, že stojí za to si ji užít.“

Ještě možná zmíním jedno z prvních videí ATT, které shodou okolností dělala moje dcera, kdy na konci říká své dojmy z ATT: „ Důvěra, rodina a… Míra Zadák, kvůli kterému je zde deset z deseti lidí.“

Přečetla to dobře .