Diamant je naprostý fenomén. Nic tak výjimečného v našem světě nenajdete. Unikátní drahokam, generál, král i císař mezi všemi. Existuje snad někdo kdo by ho neznal? Synonymum krásy, moci i čistoty. Diamant. Nejdražší a nejtvrdší kámen s velkým příběhem. A my vám ho budeme vyprávět.

Diamanty vyprávějí neobyčejné dobrodružství. Jsou jako uzamknuté truhly času, které v sobě nosí klíč k odhalení raných dějin naší planety. Jsou staré 3 miliardy let a vznikaly v hloubce 200 km pod povrchem země. Pro naši techniku v naprosto nedosažitelné hloubce. A přesto byly vymrštěny až k nám. Díky erupcím a silám, které nedokážeme ovládnout. Díky naprosto unikátní kombinaci času, horka a obrovského tlaku. A stejně jsou tady a jejich třpyt a lesk nás nepřestává fascinovat. Mohlo se to stát náhodou? A věříte vůbec na náhody?

Diamanty mají svou historii i skrze lidské pokolení. Ty největší mají svá jména a mnohokrát se pro ně umíralo a dokonce i vraždilo. Honba za diamanty. Přinášejí život i smrt. Jsou životem i smrtí. Teprve nedávno jsme je ovládli a dokázali vybrousit do nadpozemské krásy. A víte čím se takový diamant brousí? Znovu a pouze diamantem. Dokonalý systém, nemyslíte?

Diamant není jen drahým kamenem- je to hodnota a naše cenina. A my lidé potřebujeme hodnoty. A tak jsme si stvořili diamant k obrazu svému. Je to náš symbol. Symbol bohatství, nezdolné síly a moci. A také symbol závazku, spojení a věčnosti.

Diamanty jsou naprosto výjimečné. Ale jak to? Zdaleka nejsou jako ostatní kameny. To jsou přece sloučeniny: oxidy, křemičitany a podobně. Diamant je prvek. Uhlík. A v tom je jediný a unikátní. Tolik fascinující. Čistý uhlík. A ten je základ všeho. Jsme to my. Je to naše součást. Je v našem těle a i když naše pouť skončí a zbude jen dým.. Ano, správně. Opět zůstane uhlík, tedy diamant.

Jak úžasné, když obyčejný uhlík, saze v kamnech nebo tuha v tužce s kterou tvarujeme své myšlenky dokáže vykrystalizovat v ten nejkrásnější tvar. Čirý a dech beroucí osmistěn, který osloví úplně každého člověka. Jeho krása je hlavně v tom jak po svém výbrusu láme a odráží světlo. Doslova vytahuje světlo ze svého okolí a třpytit se dokáže i v největším stínu. Už jste to zkusili s tím svým?

Jaké máte pocity, když tento přenádherný krystal držíte ve své dlani? Nejtvrdší ale ve stejné chvíli tak křehký. Jako naše životy. Naše barevné a zajímavé životy. A i náš diamant může být barevný. Černý, hnědý, čirý..A víte v jaké barvě se dá pořídit pouze za astronomické částky?

Do diamantu ukládáme naše peníze, naší víru v to, že žít naplno a v bohatství má pro nás nevyčíslitelnou cenu. Když ten drobný krystal držíme v dlani, držíme vlastně šanci, příležitost. Investujeme do diamantu a investujeme do svého života. A to je podstatné. Příběhy diamantů mohou trvat miliardy let, ale tady jde o jiný příběh, ten váš a náš. Ty nejvzácnější diamanty vytvářejí uvnitř sebe hvězdy, ale pro nás jste hvězdy vy a kráčíme po společné cestě. Diamanty jsou věčné. Jsou navždy. Ale jste to právě vy kdo má pro nás tu největší cenu. Právě v tomto okamžiku. Tady a teď.