UNIKÁTNÍ HODINKY Z NAŠEHO PORTFOLIA PŘEDSTAVUJE FLORIAN SZABO:

Cuervo y Sobrinos umožní darovať trvalú radosť ich nositeľom.

Zasvětíte nás krátce do historie luxusních hodinek Cuervo y Sobrinos?

Ramon Fernandos Cuervo, prisťahovalec zo severného Španielska, v roku 1862 založil svoje prvé klenotníctvo na ulici Calle de la Amistad v Havane. Tento podnik bol predchodcom spoločnosti Cuervo y Sobrinos.

V roku 1882 bola založená rodinná klenotnícka a hodinárska firma, ktorej prvá predajňa sa nachádzala v prestížnej Havane, na ulici San Rafael.

V roku 1907 po úmrtí pána Ramóna Fernándeza y Cuervo spoločnosť prevzal jeho synovec D. Armando Fernández y Río.

V roku 1910 patrili medzi svetoznáme hodinárske firmy. Predávali svoje ciferníky švajčiarskym hodinárskym spoločnostiam Rolex, Roskopf, či Longines.

V roku 1918 spoločnosť Cuervo y Sobrinos otvorila nový obchod na ulici Calle San Rafael y Aguila.

Spoločnosť sa rozhodla rozšíriť svoje pôsobenie a v roku 1920 otvorila dve európske prevádzky, závod v nemeckom Pforzheimu na nákup exkluzívnych kameňov a kanceláriu vo Francúzsku na obchodovanie so šperkami.

V roku 1928 v meste La Chaux-de-Fonds, priamo v srdci švajčiarskych Álp a hodinárskeho priemyslu, založila hodinársku továreň.

V roku 1940 sa stáva jednou z najvýznamnejších hodinárskych značiek v Amerike a výrazne upevňuje svoju pozíciu aj na európskom trhu. Havana v búrlivých 50. rokoch bola najluxusnejším mestom v Karibiku a jedným z najmodernejších a najenergetickejších miest na americkom kontinente. Butik sa stal nevyhnutným cieľom niektorých z najslávnejších návštevníkov Havany. Caruso, Churchill, Einstein, Gable, Hemingway a Neruda sa stali významnými návštevníkmi butiku Cuervo y Sobrinos v Havane.

Kubánska vláda v roku 1965 znárodnila spoločnosť Cuervo y Sobrinos. To spôsobilo, že firma trpela obdobím úpadku, ale ďalej vyrábala vojenské hodinky pre kubánsku armádu počas zásahu v Angole.

Od roku 1965 až do roku 1996 bola značka v nečinnosti, a počas tohto obdobia nevyrábala žiadne hodinky. O pôvodné modely spoločnosti sa napriek tomu stále viac zaujímali zberatelia hodiniek.

V roku 1997 páni Luca Musumeci a Marzio Villa oživili značku a začal úsvit novej éry pre Cuervo y Sobrinos.

Proč si tedy tyto krásné kousky koupit a co znamená mít je na ruce?

Dizajn hodiniek Cuervo y Sobrinos dokáže vyčarovať vôňu exotických krajín, stelesňuje podstatu vzdialenej elegantnej minulosti a zároveň rozpráva príbeh latinskoamerickej duše.

Umožní s láskou objať prítomný okamžik nádhernými hodinkami a darovať trvalú radosť ich nositeľom.

Jak vlastně probíhá proces výroby až po cestu do showroomů ATT?

Cuervo y Sobrinos venuje maximálnu pozornosť estetickej rovnováhe svojich majstrovských diel. Každá fáza výroby prechádza nepretržitou a prísnou kontrolou kvality, kde sú všetky komponenty metodicky pripravené skôr, ako hodinky opustia výrobu. Tieto podmienky umožňujú zaručiť, že každé hodinky boli vyrobené ako „umelecké diela“. Každé zlaté puzdro je tepelne spracované, aby vyžarovalo energiu a svetlo. Výroba je ukončená očíslovaním a gravírovaním. Oceľové puzdro je starostlivo vyleštené, čo dodáva puzdru jeho lesk a hladký povrch.

Tento výrobný postup sa zhoduje s postupom, ktorý spoločnosť Cuervo y Sobrinos používa viac ako storočie.

Jedná sa o staromódne remeselné spracovanie, ktoré poskytuje vysoký stupeň kontroly kvality nad každou položkou a všetkými jej komponentmi.

Proces je prísne vykonávaný, dodržiava usmernenia stanovené v pôvodných dizajnoch objavených v Havane.

Jaké jsou hlavní kolekce CYS, které jsou nejoblíbenější a které blízké vašemu srdci?

Cuervo y Sobrinos vytvorila kolekcie, ktoré sa vyznačujú svojou klasickou, nadčasovou eleganciou, jednoduchosťou jeho foriem a vintage štýlom.

Hodinky sú začlenené do siedmich kolekcií: Historiador, Prominente, Esplendidos, Vuelo, Pirata, Robusto a Senõra.

Medzi najoblúbenejšie určite patria hodinky z kolekcie Historiador, Prominente a Esplendidos z dôvodu, že sú inšpirované a oživené zlatými rokmi Havany. Pochádzajú z magického a luxusného sveta. Cuervo y Sobrinos je jediná skutočná značka luxusných hodiniek s pravým latinským dedičstvom.

Pre mňa osobne je najvzácnejší model Historiador Landeron osadený do 18 karátového puzdra. Srdcom hodiniek je švajčiarsky mechanický strojček LANDERON 248 s ručným naťahovaním, pochádzajúci z roku 1946.

Jaké další bonusy přicházejí se zakoupením těchto skvostů?

Najväčším bonusom pre majiteľa hodiniek Cuervo y Sobrinos je, že sa stáva vlastníkom„umeleckého diela“. Hodinky vyžarujú pozoruhodný luxus. Výrazný vzhľad ich odlišuje od mnohých iných hodiniek a dobový štýl im dodáva trvalú príťažlivosť.

Niektoré modely sú vyrábané v limitovaných množstvách, vďaka čomu sa ich hodnota medzi zberateľmi zvyšuje.

Modely hodiniek Cuervo y Sobrinos sú štandardne dodávané v exkluzívnom drevenom puzdre, ktoré sa transformuje na luxusný humidor cigár. Obal je vyrobený z cédrového dreva, ktoré umožňuje dokonalú konzerváciu tabaku a zdôrazňuje jeho arómu vďaka nezameniteľnej vôni.

Nejlepší ATT prodejce hodinek čeká skvělý benefit ve formě cesty právě na Kubu? Jak vnímáte tento karibský ostrov vy?

Spoločnosť ATT sa správne rozhodla cez emócie priblížiť svojim obchodníkom atmosféru kolísky hodiniek Cuervo y Sobrinos.

Kubu vnímam ako krajinu cigár, rumu, salsy a revolúcie. Je vášnivá, temperamentná, pestrofarebná, voňavá, priateľská, starodávna, nostalgická a veselá.

Podľa Kubáncov fajčenie cigár je viac ako len fajčenie. Patrí medzi rituály pokoja, rovnováhy, úvah nad životom, láskou a svetonázormi.

Kdybyste měl popsat produkty Cuervo y Sobrinos třemi slovy, která by to byla?

VÁŠEŇ, DOBRODRUŽSTVO, JEDINEČNOSŤ.