Předpovědi ATT Investments se neomylně naplňují, zlato zdražuje a blíží se k nejvyšším cenám dějin. Jsou pokořeny dosavadní rekordy a zlato míří ke svým 7 ročním maximům. Trojská unce drahého kovu se nyní prodává za 1680 USD a komoditní analytici aktualizovali svou průměrnou předpověď ceny zlata pro rok 2020 z 1575 dolarů na 1640 dolarů.

Důvodem je opětovný růst obavy trhů z dopadů šíření koronavirové nákazy. Pro investory je v takovém případě zlato klíčovým bezpečným útočištěm a má dobré výsledky, jelikož se investoři rozhodnou opustit riziková aktiva. V nejisté době je třeba chránit své investice a vhodně portfolio přeskupit ve prospěch bezpečných aktiv.

V Číně jsou kvůli nákaze zavřené mnohé závody i celé továrny a v karanténě je nyní tolik Číňanů, kolik má obyvatel například Itálie. Mnohé západní firmy tak budou muset snížit odhady svých tržeb. Dodávky z Číny se totiž zpomalily nebo úplně zastavily. Kvůli koronaviru se zhoršuje i nálada v německém průmyslu, který je vysoce závislý na dodávkách z Číny a na vývozu do ní.

I česká koruna oslabuje a to ze stejných důvodů, ze kterých zdražuje zlato. V čase nejistoty dávají investoři přednost bezpečnějším aktivům, než je česká měna. Jisté je tedy jediné:

Zlato se zařadilo mezi nejatraktivnější investice roku 2020.