V průběhu května oslavila své 24. narozeniny a díky poklesu pandemie koronaviru se vrátila do běžného tréninkového rytmu. Jedna z nejlepších českých tenistek současnosti Kateřina Siniaková pokračuje ve spolupráci s ATT Investments a pro magazín ATT Sport Zone se zmínila mimo jiné o tom, jak ji ovlivnila tato nelehká doba.

Jaká je vaše dosavadní spojenost se spoluprací s ATT Investments a s tím, že bude i nadále pokračovat?

Ano, jsem spokojená a jsem velmi vděčná, že si mě společnost vybrala ke spolupráci, i že budeme nadále společně pokračovat.

Kdybychom se vrátili k profi focení se šperky z ATT, jak na to vzpomínáte?

Moc ráda na to vzpomínám, bylo to super. Pro mě něco jiného a příjemná změna, moc jsem si to užila.

Jsou šperky tím, co vás v portfoliu ATT Investments nejvíce zaujalo?

Ano, přesně tak, šperky mne zaujaly nejvíce. V portfoliu ATT Investments se koukám především na šperky a pár překrásných kousků, co už mám od ATT Investments, moc ráda nosím.

Pandemie koronaviru prakticky zastavila sportovní dění. Jak vám chybí zápasy a běžný tréninkový režim?

Už jsem zpátky v tréninkovém režimu, ale pocit je takový jiný. Trénujete a makáte, ale netušíte na co a na kdy.

A jak jste musela své tréninky přizpůsobit aktuální situaci?

Nejdříve jsem si dala volno a pak jsem začala s kondicí. Pak docela brzy otevřely tenisové kurty a mohlo se hrát.

Využila jste volný čas pro rodinu či jiné aktivity, na které v sezoně běžně nemáte tolik času?

Jelikož se nikam nesmělo, tak žádné velké plány nebyly. Hlavně jsme byli s rodinou a to mi stačilo. Vždyť nebývám tak moc doma.

Odpočinula jste si díky tomu, že vám odpadl náročný program? Nebo jste spíše pociťovala nudu?

Odpočinula, i když mi to hrozně rychle uteklo a už mi ani nepřijde, že jsem to volno měla, ale i teď je to jiné, než kdyby byla klasická sezóna.

Myslíte, že vám toto vynucené volno může pomoci?

Zase takovou velkou pauzu jsem si nedala, ale určitě jsem moc ráda, že mohu strávit čas s rodinou. A doufám, že mi to pomůže, že si hlava od tenisu trochu odpočinula.

Dělala jste nějaké aktivity spojené s bojem proti koronavirové pandemii?

Ano, s mamkou jsme začaly šít roušky, ale pak jsme neměly ten nejlepší materiál, a tak to bylo jen pro rodinu a blízké kamarády. Také jsem přispěla ochrannými pomůckami do domovu seniorů v Hradci Králové.

Změnila vám pandemie nějak myšlení?

Přiznám se, že jsem byla opravdu hodně doma s rodinou a tam se to docela schovalo. Neměla jsem ani potřebu jít ven. Hodně mi pomáhali rodiče, chodili na nákup a mamka nám skvěle vařila, takže jsem se měla jak v pohádce. Jsem moc vděčná za to, co pro mě všechno dělají. A starat se o domácnost je pěkná dřina. Myslím si, že se mi ty myšlenky kvůli té současné situaci změní třeba časem, až mi dojde více věcí, například to, jak se vše projeví na cestování.