PAVEL MUNDUCH PRÁVĚ OTEVÍRÁ DALŠÍ PRAŽSKOU KANCELÁŘ ATT. JEHO INTERVIEW PRO NÁŠ SVĚT VÁM PŘINÁŠÍME:

Jak dlouho již pracujete pro ATT INVESTMENTS a co vás k tomu vedlo?

Poprvé jsem se setkal s ATT v roce 2015. Tehdy mě navštívil můj soused z ulice, Roman Sáblík, na stůl položil 50 g zlata a řekl: „Tohle je skvělý byznys!“ To je vše. V minulosti jsem dostával nabídky od firem, které nabízí tzv. papírové zlato, ale tomu jsem nikdy nedůvěřoval. Fyzickému zlatu věřím. Nabídka produktů ATT se mi líbila, bral jsem to jako vhodný doplněk k produktům, které nabízím klientům (půjčky na bydlení, stavební spoření, pojištění).

Jaké produkty se ve vašem regionu nejlépe prodávají a jaká je jejich role ve společnosti?

Žiji a pracuji v regionu kraje Vysočina. Klienti v našem kraji jsou konzervativní, hledají hlavně ochranu peněz proti znehodnocení, zajištění rodiny a dobré, bezpečné zhodnocení. Často využíváme variantu produktu Zlato s jistotou na dva roky. Zákazníci si ověří, že vše funguje, a po dvou letech většinou smlouvu prodlouží a přidají další vklady. Velkou výhodou je hlavně čistý výnos a jednoduchost produktu, je to skvělá alternativa k bankovním produktům. Stejně tak obchoduji i přímý nákup zlata a stříbra a postupný nákup zlata. Řekl bych, že všechny tyto produkty jsou v mém portfoliu rovnovážně rozděleny.

Lidé v dnešní době hledají varianty, kam bezpečně uložit peníze. V minulosti mi klienti často argumentovali tím, že koupí les, půdu nebo nemovitost. V současnosti jsou lesy na Vysočině zničené kůrovcem, půda a nemovitosti předražené. Zlato je dostupné pro každého a stále více rodin mu věří. Proto přímý nákup a PNK.

Vidíte nějaký rozdíl v prodejích v dnešní nelehké, krizové době?

V roce 2020 došlo u mě osobně k nárůstu prodeje v ATT. V tzv. covid krizi jsem si uvědomil, že současný ekonomický model moderního světa je překonaný a je jenom otázkou času, kdy se něco stane…. Je třeba spoléhat sám na sebe, nevěřit médiím a politikům a používat zdravý rozum. Je jasné, že dluhy států jsou nesplatitelné, a ti lidé, kteří mají peníze uložené pouze v bankách a na pomoc státu spoléhají, budou mít v budoucnu problém. Bankovky mohou zmizet ze dne na den, zatímco zlato a stříbro tu bude vždy.

Vy se dlouhodobě věnujete rodinnému finančnímu poradenství. Máte tedy dlouhodobé zkušenosti se stavebním spořením. Můžete tento produkt porovnat s naším PNK?

V oboru finančního poradenství jsem začal podnikat na jaře roku 1994. Tehdy jsme si vystačili pouze s nabídkou stavebního spoření a úvěrů na bydlení. O dalších produktech jsme v té době neuvažovali. Stavební spoření bylo za 27 let existence několikrát upraveno. V roce 2003 poprvé snížena státní podpora, v dalších letech dokonce i zpětně, důvěra klientů byla mnohdy především z důvodů zásahů státu do produktu nalomena. V současné době si lidé podle mého názoru uzavírají stavební spoření ze zvyku a z důvodu garantovaného výnosu a podpory státu. Osobně považuji za hlavní výhodu tohoto spoření nárok na úvěr na bydlení. Tento produkt má zatím na trhu v ČR svoje místo (počet smluv v ČR činí více než 3 300 000 ks).

PNK, to je budoucnost. Doma říkáme: Konto Zlatá rezerva. Největší výhodou je okamžitá likvidita (na rozdíl od stavebního spoření a penzijního spoření) a trvalejší hodnota vložených vkladů. V naší rodině tento produkt aktivně využíváme, líbí se nám hlavně rozložení ceny zlata v čase.

Když jsme začínali s prodejem smluv o stavebním spoření, byla to úplná novinka. Lidem nějakou dobu trvalo, než v produkt uvěřili. Po dvou letech prodeje stavebního spoření jsme začali řešit následnou péči o klienty. Ze začátku jsme uzavírali pouze nové smlouvy, nikdo se k lidem nevracel. Dnes už chtějí všechny banky, aby měli poradci kontakt se zákazníky jednou ročně, i když klienti nic nepotřebují. S PNK je následná péče o klienta jednoduše zajištěna, jednou za rok dovezeme lidem dospořený slitek. To je skvělá příležitost k dalším obchodům. Z obchodního hlediska je rozdíl PNK/SS výrazný. Když porovnám stavební spoření s cílovou částkou 200 000 Kč a PNK ve stejné výši, je celková provize za šest let u PNK čtyřnásobná, u PNK je navíc následná provize – stabilita obchodníka. Hlavním výhodou PNK je stále prázdný trh v ČR!

Jaké jsou vaše konkrétní plány a cíle v ATT?

Mým cílem je vybudování takového týmu, se kterým dosáhnu na 7. pozici. Zatím jsem postupoval v kariéře sám, dál už to půjde jenom s pomocí lidí, kteří uvěří zlatu a ATT Investmens. Já osobně považuji za největší přednost podnikání v ATT svobodu. Žádné regulace, buzerace, vyhrožování, zastrašování obchodníků. Pouze pozitivní motivace, každý se může svobodně rozhodnout, na jaké pozici chce být, nikdo nikam nepadá, nemusí hlásit, co celý den dělal…… Díky Míro!

Existuje nějaké motto či moudro, o které se chcete podělit s našimi čtenáři?

To, co bych si sám nekoupil, nebudu prodávat. Chci dělat svoji práci dlouhodobě a s čistým svědomím se k lidem vracet. Dobré vztahy s klienty dělají dobrou firmu. Tomu věřím. Přeji všem, ať se daří a plní si s